Земјата дупчалка со спирална бургија ЈС-GD701

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1 Модел: JS-GD701
  2 Тип на мотор: 2 циклус, еден цилиндар, принудени воздушно ладење, бензински мотор
  3 Ракувајте тип: две-човек
  Модел 4 Мотор: 1E50F-1
  5 Gear кутија тип: бронза опрема
  6 Зафатнина: 71 CC
  7 започнете метод: одвратна почнувајќи
  моќ коњ 8: 1,65 KW / 8000 вртежи во минута
  9 Карбураторот: Вшмукување Тип
  10 системот за палење: Електронски CDI
  11 намалување на соодносот: 34: 1
  должина 12 Вежба: 800mm
  брзина на ротација 13 Вежба: 200-230RPM
  14 бучава: 101db
  15 гориво: масло сооднос мешавина Петрол / 2 циклус сооднос мешавина 25: 1
  16 резервоар за гориво капацитет: 1.2 литарски
  17 дупчалка со спирална бургија малку (Кол.): 100/200/300 мм
  18 Пакување единица на моторот: 1 ЕЕЗ / ЦТН; Дупчалка со спирална бургија малку: 1pc / ЦТН
  19 NW: 12.5kgs
  20 пресмета според: (мотор). 53 * 42,5 * 33cm
  21 100mm бормашина: 82 * 13 * 12см
  22 150mm бормашина: 82 * 16 * 16см
  23 200mm бормашина: 82 * 23 * 22cm 
  24 300mm бормашина: 82 * 31 * 31cm

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!